Koła, kwadraty, trójkąty i inne wielokąty. Matematyczny design ponownie opanowuje nasze wnętrza. Geometryczne kształty w designie to żadna nowość. Moda na geometrię trwała w najlepsze w latach sześćdziesiątych, a dzisiaj na nowo odżywa w naszych domach. Lekko odmieniona, bardziej spokojna, mniej kolorowa i hipnotyczna, ale równie efektowna i zadziwiająca.

Geometria najlepiej odnajduje się we wnętrzach urządzonych na nowoczesną nutę. Minimalistycznych, prostych, ceniących funkcjonalność. To właśnie takie wnętrza wypełnione są geometrią. Proste formy mebli, skomplikowane wzory na dodatkach i przede wszystkim geometryczne formy lamp, które pięknie uzupełniają te nieszablonowe przestrzenie. Te ciekawe formy doskonale sprawdzają się również w prostych wnętrzach skandynawskich, w otwartych, industrialnych przestrzeniach oraz w ultranowoczesnych loftach.

Na planie koła

Pamiętaj, że geometria to nie tylko ostre figury. Lubisz przytulne wnętrza i delikatne kształty? To znaczy, że idealne dla Ciebie okaże się koło lampa wisząca Dayton 305, niezwykle ciekawa lampa wisząca Ball Multi, która jest zbiorem małych kul lub lampa wisząca Ball – piękna, statyczna kula w czarnym kolorze, która sprawia, że wnętrze staje się niezwykle eleganckie ( o serii lamp Ball możesz przeczytać tutaj)

Lampa Fabian Mini

Lampy w opływowym, okrągłym kształcie dają wrażenie większej przytulności, spokoju i harmonii. Okrągłe lampy wprowadzają do wnętrza geometryczny porządek, ale przy tym nie wydają się surowe, na przykład lampa wisząca Emina, lampa podłogowa Madison – kulisty abażur został osadzony na równie delikatnej, łukowej podstawie lub lampa Fabian Mini, klosz w kształcie kuli został osadzony na podstawie z pięknego czarnego marmuru – w tej lampie to kula ma być w centrum.

Wielokąty

To niezliczone możliwości aranżacyjne. Trójkąty, kwadraty, łamane linie i oryginalne kombinacje kątków. Geometryczne lampy to przede wszystkim oryginalny design, który doskonale pasuje do wnętrz stawiających na ciekawe dodatki.

Geometryczne lampy można podzielić na te zamknięte o wyrazistych bryłach, takie jak plafon Diamond, czy Mashiko lub ciekawe, trójwymiarowe, lekkie ażurowe formy, np. lampa Armour, Gosford 04 lub Spider. Zarówno jedne, jak i drugie, poprzez swoje liczne załamania tworzą ciekawe zjawiska świetlne, odbijając promienie w wielu kierunkach. Tak nieoczywiste elementy pobudzają naszą wyobraźnie i sprawiają, że wnętrze jest bardziej intrygujące.

Mniej znaczy więcej

Lampa biurkowa Arigato

Geometria lubi porządek i harmonię. W takim wnętrzu wszystko musi się zgadzać i tworzyć spójną całość. Pamiętaj o tym, że geometryczne dodatki, pomimo tego, że nie przytłaczają wnętrza, są bardzo wyraziste i nie potrzebują wielu dodatków, by stworzyć ciekawy klimat aranżacji: https://lumigo.pl/

Wybierz stonowaną paletę barw. Beże, biel, szarości, pastele. Jeśli lubisz mocne kolory, postaw na jedną barwę przewodnią i trzymaj się jej przy aranżacji wnętrza.

Warto zwrócić uwagę na to, że geometria nie musi być motywem przewodnim Twojego wnętrza. Może to być jedynie element Twojej aranżacji wprowadzający odrobinę nowoczesnego designu. Co powiesz na lampę podłogową z klasycznym abażurem, ale na modnej podstawie trójnogu – osadzonej na planie trójkąta? Może trójnóg Calvin, trójnóg Gaudi lub lampa Agnes z podstawą w formie trójkąta.

A może seria lamp Arigato od Grupa Products? Ich klasyczne klosze zostały oparte na podstawach, z których można stworzyć niezwykle ciekawe, geometryczne formy – oryginalny dodatek, którym można się bawić.

Również w tradycyjnych lampach można znaleźć odniesienie do geometrii, wystarczy spojrzeć na niezwykle elegancki plafon Art Deco, na wiszącą lampę Essex lub na podłużną lampę Clef. Ich klasyczna stylistyka została zbudowana na geometrycznej formie.

Pamiętaj również o tym, że geometryczna lampa to dodatek nie tylko do salonu. Doskonale wygląda w każdym wnętrzu. Kuchnia, łazienka, sypialnia czy gabinet. Tutaj geometria nie ma ograniczeń, wszędzie będzie zachwycała swoją prostą formą i niezwykle wyrafinowaną stylistyką.